Antalya Bilim Üniversitesi’nde Hatıra Ormanı

Antalya Bilim Üniversitesi’nde Dış İşleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Avni Aksoy ve birbirinden değerli 13 konsolosun katıldığı bir etkinlik ile ağaç dikti ve hatıra ormanı oluşturdu

Antalya Bilim Üniversitesi Antalya’da bulunan fahri konsolosların her ay yaptığı olağan öğle toplantılarına ev sahipliği yaptı. Üniversitenin Döşemealtı Kampüsü’nde düzenlenen etkinlikte birbirinden önemli isimler üniversitede buluştu. Dış İşleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Avni Aksoy, İsveç Fahri Konsolosu Nil Sağır, Çek Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Serdar Akaydın, Letonya Fahri Konsolosu Aslı Ulukapı, Fransa Fahri Konsolosu Ahmet Erol, Portekiz Fahri Konsolosu Berna Küner Van Mannekes, İngiltere Muavin Konsolosu Elvan Korukoğlu,  Rusya Ataşesi Adrian Adrianov, Alman Konsolosu Martin Vetter, Danimarka Fahri Konsolosu Ozan Ünal, Litvanya Fahri Konsolosu Mine Okudur, Macaristan Fahri Konsolosu Bekir Bülend Özsoy ve Lüksemburg Fahri Konsolosu Halit Bozova katıldı. Avni Aksoy’un özellikle Dışİşleri Bakanlığı gibi prestijli devlet makamlarında çalışmak isteyen öğrencilerimize tecrübelerini aktardığı etkinlikte, hep birlikte kampüs gezildi ve özellikle yabancı öğrenciler ile sohbet edildi.

Her Ağaç Bir Yaşam Olacak

Sonrasında üniversitenin içinde yer alan kız yurdunun bulunduğu lokasyona ağaç dikmeyi hedefleyen üniversite yönetimi böylesine anlamlı etkinliği bir hatıra ormanı oluşturarak ölümsüzleşirdi. Her konsolosun adına bir ağaç dikildi. Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek bu hatıra ormanının dikiminin ardından yaptığı konuşmada “Her ağaç bir yaşam olacak, bizler bu dünyadan ayrılsak bile ağaçlar bizlerin bu dünyada saldığı kökler olacak. Bugün böylesine anlamlı bir etkinlikte bizlerle olan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.