İlk Mezunlarımızı Uğurladık

Üniversitemizde ilk mezuniyet heyecanı yaşandı. Tören Döşemealtı İlçesi'ndeki kampüsünde gerçekleştirildi. Üniversitenin ilk mezunlarını verdiği törene Vali Münir Karaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Rektör Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversitenin mütevelli heyeti başkanı Fettah Tamince, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, mezun olan 217 lisans ile 35 yüksek lisans öğrencimiz ve aileleri katıldı.

ŞAHSİYETLİ VE ONURLU BİR TOPLUM İSTİYORUZ
Törenin açılış konuşmasını yapan Antalya Valisi Münir Karaloğlu "İyi eğitim vermek meseleleri çözmüş olsaydı 15 Temmuz'u bu toplum yaşamazdı. 15 Temmuz'da bu topluma kurşun yağdıranlar bu ülkenin en iyi eğitim almış kişileriydi. Ama milli ve yerli değillerdi. Fazilet ve şahsiyet sahibi değillerdi ki milletin silahını millete doğrulttular. Biz bunu aşmak istiyoruz. Biz şahsiyetli, onurlu, toplumsal değerlerine sahip çıkan gençlik yetiştirmek istiyoruz" dedi.

ASIL MÜCADELE ŞİMDİ
Mütevelli heyeti başkanımız Fettah Tamince de öğrenciler için asıl mücadelenin şimdi başladığını belirtti. Üniversite eğitiminin bir zirve olarak görülebileceğini belirten Tamince “Sizler bugün zirveyi gördünüz. Zirvelerle iş bitmiyor. Sonrasında ufukla karşılaşacaksınız. Zirve hesaplanabilir ama ufuğu hesaplamak zordur. Asıl mücadele yeni başlıyor, ufuk da yeni görünüyor. Burası çok uluslu ve kültürlü bir üniversite olsun istedik. İstediğimiz dünyalı olmaktı, bunu başardık." Tamince, yabancı öğrenciler için de İngilizce konuşma yaptı.

80 ÜLKEDEN ÖĞRENCİ
Rektörümüz Prof. Dr İsmail Yüksek üniversitemizde 80 ülkeden öğrencilerinin olduğunu söyledi. Yatırımların en iyisinin insana yapılan yatırım olduğunu dile getiren Prof. Dr. Yüksek, öğrencilerimize, "Bildiklerinizle yetirmeyin. Başardıklarınız sonraki mezunlara kapı açacaktır. Ülkemizin sizin birikimlerinize ihtiyacı var" diye konuştu.

Konuşmaların ardından mezun olan öğrenciler mezuniyet yeminini Türkçe ve İngilizce okudu. Üniversiteyi birincilikle tamamlayan Durmuş Alp Emre Acar ise yaş kütüğüne dönem plaketi çakan ilk öğrenci oldu. Tören, fakültelerini birincilikle tamamlayan öğrencilere diploma taktimi ve ardından verilen iftar yemeği ile sona erdi.