Duyurular / Haberler

Büyük Hayaller, Güçlü Projeler

Antalya Bilim Üniversitesi 3.sınıf İnşaat Mühendisliği öğrencisiyim. Bu üniversiteyi seçmemdeki en büyük etkenlerden biri de özel sektör ile olan güçlü bağlantıları ve bize sunacakları staj imkânlarıydı.

Bölüm hocalarımızın İnşaat Mühendisliğinin sadece teoride değil sahada da öğrenilen bilgilerin desteklenmesi gereken bir bölüm olması sebebiyle aldığı karar gereği 2.sınıfın yaz tatilinde staj yapmam gerekiyordu. Staj yapacağımız yerleri belirlemek için sınıf arkadaşlarımla bir araya geldik ve bu konuda bilinçli tercihler yapabilmek için teknik geziler yapma kararı aldık. Üniversitemizde kurulmuş olan İnşaat Mühendisliği Kulübü ile ortaklaşa çalışarak Antalya çevresindeki hatta Türkiye’deki en büyük projelerden biri olan Eko Temalı Park şantiyesine teknik gezi düzenledik. Gerçekleştirdiğimiz gezi sırasında gerek yapılan işin büyüklüğü gerek Türkiye’de tek olması beni heyecanlandırmıştı.

Firma ile gerçekleştirdiğim yazışmalar, görüşmeler ve mülakatlardan sonra kabul yazısı gelince hayatımın en önemli fırsatlarından birini yakalamış oldum. Bu benim geleceğim için, öğrendiğim teorik bilgileri pratiğe geçirmem için mükemmel bir fırsattı ve ben de bana sunulan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, tüm yaz tatilimi Türkiye’de ilk hatta Avrupa’da ilk olarak yapılan bir projenin içinde elimden gelenin en iyisini yaparak tamamladım. Edindiğim kazanımlar ve sahada öğrendiğim tecrübeler anlatmakla bitmeyecek kadar fazla ve değerliydi. Daha öğrencilik hayatımın ilk yıllarında böyle bir staj yapmam, kararlarım ve kariyerim açısından çok önemli bir tecrübe olmuştu.

Hayatım boyunca gurur ile anlatacağım 625 dönüm üzerine kurulu 3 aşamadan oluşan ve içinde oteli, görkemli su parkları ve eğlence parkları bulunan Eko Temalı Park projesinde (Rixos World) yer alma imkânını sunduğu için hocalarıma, üniversitemize ve firma yetkililerine teşekkür ederim.

Büyük Hayaller, Güçlü Projeler

Bize nasıl ulaşabilirsiniz?


Telefon

+ 90 242 245 00 00
Hafta içi 8.30 - 17.30Adres
Üniversite Cad. No:2
Döşemealtı / ANTALYA


© Antalya Bilim Üniversitesi 2017 - Tüm Hakları Saklıdır.