Rektörümüzden Aday Öğrencilere Mektup

Sevgili Gençler,    
Öğrenci Seçme Sınavında göstermiş olduğunuz başarı için sizleri kutluyor, başarılarınızın sürekli olmasını temenni ediyorum.

Mesleğinizi belirleme ve geleceğinize yön verme beklentisiyle önemli bir tercih aşamasındasınız. Hayallerinize cevap verebilecek, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, kendinizi ait hissedebileceğiniz ve her şeyden önemlisi huzur ortamında öğrenim fırsatı yakalayabileceğiniz bir yüksek öğrenim yuvası arayışındasınız.

Antalya Bilim Üniversitesi, bilgi toplumuna geçişte öncü rol oynayan ve evrensel değerleri ulusal değerlerle bütünleştiren Ülkemizin önde gelen eğitim ve araştırma kurumlarından biridir. Eğitim ve araştırmada nitelik ve nicelik olarak dünya standartlarını yakalamayı hedefleyen Antalya Bilim Üniversitesi, çağın gereklerine uygun daha nitelikli ve evrensel bir eğitim verebilmek için önemli adımlar atmaktadır. Üniversitemiz, seçkin ve dinamik öğretim kadrosu ve disiplinlerarası lisans ve lisansüstü programları ile sizleri kucaklamaktadır. Üniversitemizin amacı, öğrenmeyi öğrenen, temel kavramları anlayan, yorumlayan ve uygulayabilen, bilimsel düşünme alışkanlığı kazanmış araştıran, sorgulayan, analiz ve sentez yapabilen ve eleştirel düşünebilen bilgi çağının insanını yetiştirmektir.  

Bu hedeften yola çıkıldığında, eğitim-öğretimde dünya standartlarını yakalayan akademik programları, yaşamboyu eğitimi ve bilimi hayat felsefesi olarak yaşayan akademik kadrosu, sanayi ile işbirliği içinde ülkenin Ar-Ge faaliyetlerine katkıda bulunması, 21. yüzyılın girişimci üniversite modeli kimliği, teknoloji üreten anlayışı, öğrencilerimizin bir parçası olmaktan onur duyacağı kurumsal gücü ve öğrencilerine sunduğu eşsiz sosyal imkanlarıyla siz değerli öğrencileri Antalya Bilim Üniversitesi Ailesinin en önemli parçası olarak görüyoruz.  

Aklın ve bilimin egemen olduğu, bilim insanı ve aydın kuşaklar yetiştirerek gençlerimizi her yönden yaşama hazırlayan Antalya Bilim Üniversitesinde öğrenim görüyor olmanın gücünü, ayrıcalığını ve mutluluğunu yaşamanız dileğiyle, öğrenim hayatınızda başarılar dilerim.

Sevgilerimle,
Prof. Dr. İsmail Yüksek
Rektör

© Antalya Bilim Üniversitesi 2017 - Tüm Hakları Saklıdır.