Antalya Bilim Üniversitesi

2012-2013 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alan Uluslararası Antalya Üniversitesi 74 farklı ülkeden gelen öğrencileri, 19 farklı ülkeden öğretim elemanı ve ulusal / uluslararası işbirlikleriyle öğrencilerine gerçek anlamda uluslararası bir üniversite deneyimi yaşatmaktadır.

Üniversitemiz seçkin akademik kadrosu ile bölgenin en kaliteli lisans ve lisansüstü programlarını sunmak ve yine bölgenin ekonomik ve sosyal gündemini şekillendirerek, doğu ve batı kültürünü sentezleyecek uluslararası bir üniversite olma vizyonu taşımaktadır.

Öğrencilerimize tam (%100) veya kısmi burs (%50 ve %25) imkanları sunulmaktadır. Burslar karşılıksız olarak verilmektedir.

17.000 basılı kaynak, 130.000 elektronik kitap, 23.000 elektronik dergi, 17 adet elektronik bilgi veri tabanı ile haftanın 7 günü hizmet veren kütüphanemizin elektronik kitap ve dergi aboneliklerinin tam metin içeriği ile basılı kitap ve dergi aboneliklerinin katalog bilgilerine web üzerinden 7 / 24 erişilebilinir.

300 bin m² arazi üzerine inşa edilen kampüsümüz, Selçuklu mimarisinin en şık unsurlarının, modern binalardaki mimari detaylara yansıtılmasıyla oluşan bir tasarıma sahiptir.

Öğrencilerimizin, bilimsel gelişimleri desteklendiği gibi kişisel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif gelişimleri de desteklenmektedir.Yıl boyunca düzenlenen konferans, seminer, panel vb. etkinlikler için 600 kişilik kapalı konferans salonumuz kullanılmaktadır.

Mütevelli heyeti başkanlığını iş adamı Fettah Tamince’nin, rektörlük görevini ise Prof. Dr. İsmail YÜKSEK’in üstlendiği üniversitemizde, uluslararası düzeyde eğitim ve teknoloji olanakları öğrencilerimize sunulmaktadır.

Üniversitemizde 5 fakülte ve 11 bölüm bulunmaktadır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • Ekonomi
 • İşletme
 • Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

 • Mühendislik Fakültesi
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Elektrik - Elektronik Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği

 • Hukuk Fakültesi
 • Hukuk

 • Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi
 • Mimarlık
 • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

 • Turizm Fakültesi
 • Turizm ve Otel İşletmeciliği

  Eğitim binası içerisinde yer alan “Bookstore” ve “Copycenter” öğrencilerimizin kitap ve kırtasiye malzemelerinin temini ve fotokopi ihtiyaçları için hizmet vermektedir.

  Öğrencilerimiz lisans eğitimleri sırasında yaptıkları çalışmalarla Dünya’nın en prestijli bilim dergilerinde yer alma fırsatı yakalamaktadırlar.

  Merkezi yemekhane, öğrencilerimizin sağlıklı, dengeli ve hesaplı beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla hizmet vermektedir.

  Öğrencilerimizin aldıkları eğitimi pratiğe geçirebilmeleri için laboratuvarlarımızın yanı sıra atölyelerimiz de bulunmaktadır.

  Hijyenik ve nezih ortamlarda faaliyet veren kantinimiz, hizmet ve kalite güvencesinden asla ödün vermeden öğrencilerin dengeli ve sağlıklı beslenebilmelerine olanak sağlamaktadır.

  Üniversitemiz bünyesinde bulunan finans laboratuvarımız sayesinde öğrencilerimiz finans eğitimini uygulamalı ve etkileşimli bir şekilde almaktadırlar.

  Üniversitemizde çeşitli büyüklüklerdeki amfiler öğrencilerin rahat bir sınıf ortamı yaşayabilmeleri için dizayn edilmiştir.

  Üniversitemizde öğrencilerin kullanımına açık, sürekli internet erişimi bulunan 6 adet bilgisayar laboratuvarında, eğitim ve öğretim amacı yanında genel kullanımlarına da uygun bilgisayarlar bulunmaktadır.

  Hukuk Fakültemiz bünyesinde yer alan mahkeme salonumuz, öğrencilerin henüz eğitim sürecindeyken uygulama ile tanışmalarını ve gelecekte iş yaşamına avantajlı başlamalarını sağlamaktadır.

  Öğrencilerin ders dışı zamanlarda dinlenme ve arkadaşları ile vakit geçirmeleri amacıyla kampüsümüz içerisinde kafeteryalarımız bulunmaktadır.

  Öğrencilerimiz İngilizcenin ortak iletişim dili olduğu çok uluslu bir kampüste aldıkları ileri seviye İngilizce derslerinde öğrendiklerini, farklı ülkelerden gelen arkadaşlarıyla sosyalleşerek geliştirme olanağı bulabilmektedirler.

  Kampüs içerisinde yer alan kız öğrenci yurdumuz öğrencilerimizin öğrenim hayatları boyunca rahat, temiz, eğlenceli ve güvenli bir ortamda eğitimlerine devam etmeleri için özel olarak dizayn edilmiştir.

  200 kişilik kapasiteye sahip kız yurdumuzda odalar 1, 2, 3 ve 4 kişilik olup, her odada wireless, çalışma masası, masa lambası, elbise dolabı, 24 saat sıcak su, lavabo ve banyo imkanları bulunmaktadır.

  Öğrencilerimiz yurt içerisinde bulunan yemekhanede günlük olarak hazırlanan yemeklerden sabah ve akşam yararlanabilmektedirler.

  Yerleştiği puan türünde Türkiye geneli ilk 10.000 içerisinde yer alan tüm öğrencilerimiz yurtlardan ücretsiz olarak yararlanabilmektedirler.

  Kampüs dışında yer alan erkek öğrenci yurdumuzda konaklayan öğrencilerimiz kampüse ulaşımda toplu taşıma araçları veya ücretli servislerden faydalanmaktadırlar.

  273 kişilik kapasiteye sahip erkek öğrenci yurdumuz 1, 3 ve 4 kişilik odalardan oluşmaktadır. Yurtlarda her odada wireless, çalışma masası, masa lambası, elbise dolabı imkanları bulunmaktadır.

  Yurtlarımızda öğrencilerimizin keyifle vakit geçirebileceği, uluslararası dostluklarını pekiştirebilecekleri kafeteryalar bulunmaktadır.

  Öğrencilerimiz, üniversitemizde yer alan 37 öğrenci topluğundan ilgi duydukları topluluğa üye olup kendilerini geliştirebilecekleri gibi istedikleri öğrenci topluluğunu kurabilme imkanına da sahiptirler.

  Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin Antalya’ya kolay uyum sağlamaları amacıyla Yabancı Diller Yüksek Okulumuz şehir içi yerleşkemizde eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Hazırlık okulu öğrencilerimizin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel İngilizce dili yeteneklerini geliştirmeleri için modern çoklu ortamlı sınıflar ve okuma & yazma merkezleri dizayn edilmiştir.

  İngilizce seviyesine göre ayarlanan sınıflarda öğrencilerimizin, İngilizce öğrenememe korkularını kolaylıkla yenmeleri sağlanmaktadır.

  Öğrencilerimize Dünyanın en büyük 5 yıldızlı uygulama otelinde staj yapma fırsatı sunulmaktadır.

  Burası #benimüniversitem diyebileceğin, hayallerini gerçekleştirebileceğin uluslararası bir üniversite.

  Bizimle İletişime Geçin