Dekan'ın  Mesajı

Antalya Bilim  Üniversitesi  Sağlık  Bilimleri  Fakültesi;   11.11.2019 tarihli  Resmi Gazete'de yayınlanan, Cumhurbaşkanı Kararı ile  kurulmuş,  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon  Lisans programı ve  Hemşirelik Lisans programı  ile  2020-2021 Akademik dönemde eğitime başlamıştır.

Dünyada ve ülkemizde nüfus artışı ve  bireylerin sağlıklı yaşama isteği nedeniyle,  sağlık hizmetlerine olan talep  sürekli artış  göstermektedir.  Bu talebi karşılamak amacıyla nitelikli kadrolar  yetiştirme çabası büyük hız kazanmıştır. Bu doğrultuda  Fakültemizin  amacı, yeni bölümlerle güçlenmiş,  sağlık konusunun çok boyutluluğu ve  sağlık-yaşam kalitesi ilişkisini kavrayan, sağlık hizmet sektöründe bilimsel, teknolojik, sosyal ve ekonomik değişimleri izleyen ve katkıda bulunan,  uluslararası düzeyde geçerli bilgi ve beceri birikimine sahip mezunlar yetiştirmek ve  alanında güçlü bir  kurum olmaktır.

Fakültemize bağlı her biri dört yıllık lisans programı olan bölümlerimizin  öğretim programlarının,  ülkemizin  epidemiyolojik gerçekleri ile örtüşmesine özen gösterilmiş  ve  ulusal- uluslararası akreditasyon kuruluşlarının  öngördüğü  ölçütler  doğrultusunda  hazırlanmıştır.  Öğretim dili Türkçe’dir.

Sevgili öğrenciler,  Fakültemizin bugünü ve yarını sizler sayesinde yapılanmaktadır. Sizler mezun olup ülkemizde ve dünyanın en saygın noktalarında sorumluluklar almaya başladıkça bizim yüzümüz ağaracak, yaşayacağımız gurur daha büyük işlerin başarılmasında en büyük itici güç olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle en başta yarınlarımız olan siz öğrencilerimiz olmak üzere tüm Antalya Bilim Üniversitesi  ailesini saygı ve sevgiyle selamlıyor, mutluluk ve başarılarınızın daim olmasını  diliyorum.  

 

Prof. Dr. Ferhan SOYUER

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V.