Göksel ASLAN
 • Araştırma Alanları

  Veritabanı tasarımı (nesneye yönelik, ilişkisel ve nesne ilişkisel)

  Birlikte çalışabilirlik

  Dağıtılmış veritabanları

  Veritabanı (şema) entegrasyonu

  Veritabanı şeması

  NoSQL veritabanları

  Veri ambarlama

  Bilimsel veritabanları

  Dağıtılmış hesaplama ve internet (CORBA, HADOOP)

 • E-Posta Adresi

  goksel.aslan@antalya.edu.tr

 • Lisans

  Hacettepe Üniversitesi

 • Yüksek Lisans

  University Of Southern California, Los Angeles

 • Doktora

  University Of Southern California, Los Angeles

 • CV Görüntüle

Göksel ASLAN

Göksel Aslan, Dr. Ögretim Üyesi

Antalya Bilim Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi,

Bilgisayar Mühendisliği

 

1966'da Ankara'da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimlerini sırasıyla Fevzi Atlıoğlu İlkokulu, İncirli Lisesi, ve Ankara Kız Lisesi'nde tamamladı. 1983'de Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği bölümünü kazandı. 1988'de bu bölümü başarı ile bitirerek Yüksek Lisans Öğrenimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Bilgisayar Mühendisliği'nde başladı. Aynı yıl, Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdışı sınavlarında başarılı oldu ve Yurt dışında Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimi görmeye hak kazandı.

Dr. Aslan 1990 yılında University of Southern California (USC), Computer Science bölümünde başladığı Yüksek Lisans çalışmalarını 1991 yılında başarı ile tamamladı. 1992 yılında aynı üniversite'de (USC) Doktora öğrenimine başladı ve 1998 yılında Doktorasını bitirip gene aynı üniversitede PostDoc çalışmaları yaptı.

1998 yılında endüstriye geçerek Affinity Media Inc. (Adventive Technologies Inc.) şirketinde "Senior Software Engineer" olarak çalıştı. 1999 - 2011 yılları arasında Warner Bros Online/Time Warner şirketinde önce Senior Application Engineer, daha sonra da "Manager of Application Engineering" görevlerini üstlendi.

2012 yılında yurda dönen Dr. Aslan, 2014 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde 2014 – 2017 yillari arasinda Yrd. Doç. görevi yaptı. 2019 yılında Antalya Bilim Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde göreve başlayan Aslan, halen aynı üniversitede Dr. Ögretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İleri derecede İngilizce ve orta derecede Rusça bilen Dr. Aslan'ın araştırma ilgileri arasında Database Interoperability, Distributed Databases, Database (Schema) Integration,  Database Schema Evolution, Data Warehousing, Scientific Databases, Distributed Computing and Internet(CORBA, HADOOP), No-SQL Databases gelir.