Suriye'de yaşanan otorite boşluğu sonucu ortaya çıkan dış güdümlü terör örgütleri bölgede yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin ve milletimizin barış ve huzur ortamı ile can güvenliğini tehdit etmektedir. Bu tehdit karşısında, Türk Silahlı Kuvvetleri Ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak ve bölgedeki barış ve huzur ortamını yeniden tesis etmek amacıyla “Zeytin Dalı” harekâtını başlatmıştır.

Bölgesinde güçlü bir aktör olan Türkiye’nin uluslararası barışa destek verebilmesi, bölgedeki terör tehditlerini bertaraf etmesiyle mümkündür.  Bölge insanlarının tarihten gelen köklü kardeşlik duygularını ve özgürlüğünü hedef alan terör örgütlerini ve bunları destekleyenleri bertaraf etmeye yönelik olarak başlatılan bu harekâtın başarı ile tamamlayacağına olan inancımız tamdır. Bölge üzerinde hesap yapanlara gerçek hesabın sahibini hatırlatmak askerliği Peygamber Ocağı olarak tanımlayan bir medeniyetin asli sorumluluğudur.

Antalya Bilim Üniversitesi olarak ülkemizin birliği ve bütünlüğü ile dünya barışı için şehit olan tüm askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı ve gazilerimize acil şifa dileriz.

Allah mazlum, mağdur ve biçarelerin kahramanı Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun.

Antalya Bilim Üniversitesi